bilgisayar için bluetooth


Bir çok bilgisayarda artık bluetooth vardır. Bilgisayarınız bluetooth aygıtına sahipse bluetooth driverını indirip kurduğunuz zaman bilgisayarınız ile bluetooth özelliği olan elektronik aletlerle bağlantı kurabilirsiniz. Bilgisayarınızın sistem özellikleri ile bluetooth driver araması yaptığınız zaman bluetooth driverını kurup bilgisayarınızda artık bluetooth kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızda bluetooth yoksa ne yapacaksınız?

Bilgisayarınızda bluetooth yoksa harici bluetooth adaptörü alıp bilgisayarınıza bağlayacaksınız. USB girişli aldığınız zaman bir Flash Disk takar gibi bluetooth adaptörünü takıp ardından yanında verilen CD/DVD ile driverı tanıtıp bluetooth’ u kullanabilirsiniz.

Bilgisayar için bluetooth adaptör örneği

bluetooth

 

Resimde gördüğünüz gibi bildiğiniz Flash Bellek görünümüde gayet kullanışlı ve yer kaplamayan şekildedir. Günümüz bluetooth teknolojisi ve aygıtları gelişmiştir. Belirtmemizde fayda var eğer yeni bir bilgisayara sahipseniz zaten yeni bilgisayarların % 90′ ında bluetooth aygıtı yerleşik olarak mevcuttur.

Eğer bluetooth driver sorunları yaşıyorsanız yorum olarak belirtin yardımcı olmaya çalışalım. 

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *