C Programlama Dilinin Faydaları


C programlama, bilgisayar programlarının yapılmasında kullanılan en yaygın dildir. C dili ile bir çok bilgisayar programı yapılmıştır.  Bilgisayar programcıları tarafından en çok tercih edilen dildir; çünkü kolay kontrol edilebilmesi ve oldukça verimli bir dil olmasından dolayı bilgisayar programcıları c programlama dilini kullanırlar. 

c programı kullandığınız zaman bir çok yararını görürsünüz. Programcıya bir çok kolaylık sağlayan c programlama dilinin faydalarını şu şekilde sıralayalım:

  • C programlama ile işletim sistemi yazabilirsiniz. Keza UNIX işletim sisteminin ana dili C’ dir.
  • Kişisel bilgisayarların geliştirilmesi için, yaygın olarak kullandıldığından dolayı standartlaşmış geliştirme dili olarak kullanılır.
  • Bir çok noktada çalıştırılabilir ve okunabilir özelliği vardır. Buda c programlama dilini tanışabilir kılmaktadır.,
  • Oldukça geniş bir kütüphaneye sahiptir. Buda onu güçlü yapan bir unsurdur.
  • Özel komutlar ve veri tipleri tanımlayabilirsiniz. Buna izin veren C, esnek bir dil olduğunu gösterir.
  • Bir çok dilin temelini oluşturan bir dildir. C++, C#, Java, PHP… gibi birçok dilin temelini C dili oluşturur.
C dilini öğrenmek için sitemizde videolu ve resimli kaynakları inceleyebilirsiniz. C dilini ders ders verdiğimiz için bir dersane şeklinde sitemize uğrayabilir ve sırasıyla öğrenmeniz gereken şeyleri öğrenebilirsiniz. Söz konusu derslere ulaşmak için kategorimize gidin: C programlama

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *