Firefox’dan AVG Search kaldırma


Malware (Reklam yazılımları) tarzı programlar her zaman istenmeyen, interneti yavaşlatan çöplük programlardır. Bu gibi programları kaldırmanın çözüm yolu JRT, AwCleaner ve ComboFix tarzı Malware temizleyici programlar olsa da bu AVG Search öyle bir illetdir ki bu programlar AVG Search bir şey yapamazlar 🙂 Aslında böyle dediğime bakmayın kaldırması çok basit yalnızca iki aşama.

1. Aşama : Firefox Gelişmiş ayarlar bölümüne girin

Firefox için tarayıcının adres çubuğundna ulaşılan gelişmiş ayarlar bölümüne girin. Bunun için yapmanız gereken adres çubuğuna (Sitelerin ismi yazılan yere) about:config yazmanız.

about_config_firefox

2.Aşama : Avg yazın ve resimde gösterilen ayarı True yapın.

About:config içerisinden resimde göründüğü gibi avg.userPreferences.newtabDisabledByUser değerini değiştirin (true yapın). Bu şekilde Firefox üzerinden yeni sekme açtığınız zaman AVG Search bölümü yerine Firefox sık kullanılan sekmeler bölümünüz gelecektir.

avg_search_remove_kaldirma

Hepsi bu kadar. Eğer herhangi bir sorun ile karşılarsanız yorum olarak belirttiğiniz takdirde yine yardımcı olmaya çalışırım. Bu gibi programların bilgisayarınıza yüklenme sebebi yüklediğinzi diğer programlar içerisinde otomatik olarak yüklenmesidir. Eğer bu gibi reklam yazılımların bilgisayarınıza yüklenmesini istemiyorsanız program yüklerken > ileri > ileri  dememeniz. Programı önerilen şekilde kurmak yerine özelleştirilmiş sekmesinde kurup yüklenen reklam yazılımı tiklerini kaldırmalısınızç

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *