GetFirebug kullanma (Eski sürüm)


Selamlar,

Eğer sizler de Firebug kullanıyorsanız 2.0.18 versiyonundan itibaren sizleri üzücü bir mesajın karşıladığını ve Mozilla’nın Firebug’un geliştirmesini durdurduğunu ve bunun yerine kendi geliştirici aracını kullanıdğını tavsiye ettiğini görürsünüz.

Kendileri bu konuda şöyle bir açıklama yapmışlar;

The Firebug extension isn’t being developed or maintained any longer. We invite you to use the Firefox DevTools instead, which ship with Firebug.next

See also Migration from Firebug guide.

Yani demek istiyor ki;

Firefox eklentisi uzun süredir bakımda veya geliştirilmiyor. Bunun yerine bizim size tavsiyemiz Firefox Geliştirici Aracını Firebug eklentileri ile birlikte kullanın

Kaynak: http://getfirebug.com/

Firebug kullanma

Ben Firebug’dan vazgeçmem diyorsanız, şöyle yapıyorsunuz; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/firebug/versions/?page=1#version-1.7.3 bu adresden Firebug’un son versiyonun bir önceki versiyonu (Version 2.0.17) indiriyorsunuz ve Eklentiler kısmından güncellemeleri kapat diyorsunuz. Bu şekilde güvenli olmasa da yine güzel Firebug’umuz ile yola devam edebiliriz.

Ayrıca buradan da eklentiyi indirebilirsiniz. (Farklı indirip Firefox üzerine atın)

Eklentiler kısmından nasıl güncellemeştirileri kapatırsınız?

Arama çubuğuna about:addons yazın eklentinin ayrıntılarını gidin ve kapatın.

 

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *