Gönen Gençlik Buluşması 2011


Kapitalizm gençliğin düşünmesini istemez. Kapitalizm gençliğin lümpenleşerek sadece sistemin gençliğe vaadettiği bir takım metalaşmış kalıpları kendine göre oturtmasını ister.

Gençliğin emeğe, bilime, doğaya kısacası ilericiliğe sahip çıkması için ilki 1998 yılında Bergama’da gerçekleştirilip gelenekselen hale getirilen ve 2010 yılında Afrikalısından Bulguristanlısına, İzmirlisinden Diyarbakırlısına “Yaşasın Halkların Kardeşliği” diyip Uluslararası bir çerçevede yürütülen Gönen Gençlik Buluşması 2011 yılında 20-28 Ağustos İzmir Selçuk’ta başlıyor.

Gönen Gençlik Buluşması gitmeyi istediğim fakat bir türlü şartlarımın uygun olmaması nedeniyle gidemediğim 9 gün süren bir yaz kampı. Kamp Türkiye’de yaşayan halkların giderek asimile olmasına karşı halkların ruhunu yansıtan türküler, milliyetçilik yerine yaşasın halkların kardeşliği sloganları, kapitalizmin bize öğretmek istediği “bana dokunmayan yılan” anlayışı yerine  “haksızlığa boyun eğmemek” anlayışını benimsiyor. Bu nedenle kendini diğer festival ve kamplardan özel kılıyor.

2010 Uluslararası Gönen Gençlik Kampı tanıtım videosu;

http://img685.imageshack.us/img685/1543/bilgiusuluslararas1genc.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010 Uluslararası Gençlik Buluşması kampına katılan Sesler ve Düşler’den zazaca bir parça Fino (Zazaca Köpek anlamına gelmektedir);


Sesler ve Düşler Fino Gönen Gençlik Buluşması… bukagi


Kamp için bilgiler;

KATILIM ÜCRETİ: 9 gün sürecek çadır kampımızın ücreti 250TL’dir
20 Haziran’a kadar kamp ücreti 200TL’dir

İLETİŞİM;
http://www.genclikbulusmasi.com/

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *