Google Adsense


Google tarafından webmasterlara reklâm veren ve bu şekilde para kazanmalarını sağlayan bir Google hizmetidir.

Türkiye’de en çok kullanılan reklam şirketi Google Adsense dır.  Bunun temel sebebi ise sağlam bir rakibinin olmamasıdır. Söylemeliyim ki bu durum Türkiye’deki webmasterlar için büyük bir dezavantaj oluşturmaktadır; çünkü rakibi olmayan bu firmanın her türlü isteğini yerine getirmek zorundadır. Bu aslında kötü bir durum gözükmüyor, örnek vermek gerekirse; bazı reklamların hiçbir tıklama özelliği olmamasına rağmen Google bu tür reklâmları yayınlar. Bu webmasterlar için hiçbir kazanç sağlamaz. Buradan kazancı reklam veren sağlar. Çünkü oradaki gösterim ile doğrudan doğruya reklâmını yapmış olur.

Google Adsense Kayıt

 Google Adsense kaydı çok kolaydır; ancak bazen uzun bazen kısa sürebilmektedir.  Çünkü kayıt için başvurduğunuzda kaydınız bazen 3 saatte bazen 3 ayda onaylanır. Bu hızı belirleyen en önemli unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

1)      Sitenin güncel olması ve bu güncelliğinde sık olması gerekir.

2)      İçeriğin yeteri kadar olması.

 

Bazı durumlarda Adsense başvurularının yoğunluğu sebebiyle bu onaylama süreci geç olabiliyor. Google Adsense reklamı alabilmek için Adult ve Warez içerikli olmamanızın yanında yasal bir siteyle başvurmanız gerekiyor.

 Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Google hesabı edinin.

2 ) Linke tıklayın

Bundan sonra verilen direktifleri takip etmeniz yeterlidir.

 

 

 

 

 

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.