Sayfa Başlığı


Sitenizdeki sayfa başlığı, SEO açısından önemli konuların başında gelmektedir. Sitenizin anasayfa başlığını mutlaka site ismi olarak belirleyin. Anasayfa başlığı seçerken krtik nokta şudur:

Sitenizin anahtar kelime yoğunluğundaki % 50′ ye yakın olan kelimeyi ve kelimeleri başlık içerisinde kullanmaya çalışın.

Anahtar kelime seçtikten sonra da SEO teknikleri açısından önemli ikinci nokta şudur, anahtar kelimeleriniz sol tarafa yakın olması gerekmektedir; çünkü arama motoru botları insan zekasının taklidi şeklinde tasarlanmıştır. İnsanlar gibi sol taraftan başlayarak sağa doğru okumaya başlarlar. Dolayısıyla sola yakın olan anahtar kelimeleri daha erken farkedileceğinden Site içi Seo açısından sitenizi kuvvetlendirecektir.

Sitenizin anasayfa başlığını belirtikten sonra altsayfa başlıklarında düzenleme yapılmalıdır.  Alt sayfa başlıklarını belirlerken, alt sayfa başlıkları içerisine yazı başlıkları eklenmelidir.

Sitenize SEO teknikleri uygulayıp SEO açısından güçlü bir site oluşturmak için bir diğer önemli kuralda, seçeceğiniz kelimelerin kısa olmasıdır; yani başlıklarınızı belirtirken maximum düzeyde kısa olmasını sağlayın.

 

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

1 thought on “Sayfa Başlığı”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.