Word Belgesini E-Book Yapma


Bildiğiniz gibi E-book’ lar genellikle PDF olur. Bu PDF dosyaları da yine genellikle Word üzerinden yazılır. Nette dolaşan bir çok Amatör e-book’ ların yüzde 99’ u word üzerinden yazılır. Şimdi gel gelelim word belgelesini nasıl pdf yapacağımıza.

word belgesini e book yapma

Bunun için internette onlarca program bulabilirsiniz. Ancak doğru anahtar kelimelerle arama yapmalısınız. Word belgesini PDF’ e çevirme diye arama yaptığınız zaman uygun programlar karşınıza çıkacaktır. Hazırladığınız Word dosyasını program vasısatıyla seçip dönüştürme işlemini başlattığınız zaman program gerekeni yapacaktır.

Bilgisayarınızda adobe reader’ ın olması gerekmektedir. Dönüşen PDF dosyasını açabilmeniz için Adobe reader yazılımının olması gerekmektedir. Bunun için yine aynı şekilde Google arama motorunu kullanıyoruz. Google’ a Adobe Reader yazdıktan sonra karşımıza Adobe’ nin resmi sitesi çıkacaktır bu siteden sorunsuz bir şekilde indirip bilgisayarınıza kurduğunuz zaman hazırlamış olduğunuz PDF dosyanızı okuyabileceksiniz.

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *