WordPress Siteleri Google Driver ile Yedeklemek


WordPress ile içerik üretmek, üretilen içeriği yayınlamak oldukça basittir. WordPress oldukça kullanışlı bir sistem olmasının yanında web sektöründe en çok kullanılan sistemlerden birisi olmasıyla biliniyor.  

Web dünyasın en büyük problemleri; sitelerin çökmesi, hacklenmesi veya herhangi bir şekilde veri kaybı yaşanmasıdır.  Bu bazen bir çok emeğin çöpe gitmesi anlamına geliyor. İşte bu yüzden sitelerin kısa zaman aralıkları ile yedeklenmesi gereklidir. 

 Yedekleme işlemi webmasterlar için uzun bir işlem olduğundan çoğu zaman yedekleme işlemini webmasterlar es geçerler. Bu noktada devreye artık Google Driver giriyor! Yedekleme işlemi Google Driver ile kolay olmasının yanında kısa sürede tamamlanmaktadır. 

Google Driver’ ı kullanabilmek için önce bu eklentiyi indirmeniz gerekiyor. “Google Drive for WordPress” isimli eklentiyi buradan indirerek kurabiliyorsunuz. Kurma işlemi başladığında sol kısımda Configure Google düğmesini görünenecektir. Bu düğmeye  tıklayarak Google api üretmiş olacağız.

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *