Yazı Başlığı


Yazı başlıklarına konu başlığı denir. Konu başlıkları en büyük yazı başlıklarıdır. Konu başlıkları h1 etiketleriyle gösterilir şeklinde yanlış bilgilerle karşılaşabilirsiniz.  Konu başlıkları h1 etiketiyle gösterilmez çünkü h1 etiketi çok büyüktür. Konu başlıkları çoğu zaman h2 ve h3 etiketleriyle gösterilir. h1 etiketini deneyerek ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. İsterseniz ben bir örnek vereyim.

 

h1 etiketi bu büyüklüktedir.

 

h2 etiketi bu büyüklüktedir.

 

h3 etiketi bu büyüklüktedir.

 

Bir yazının başlığı ziyaretçiyi doğrudan doğruya etkiler. Söylemem gerekiyorki yazı başlığı hemen çıkma oranını önemli ölçüde etkiler. Yazı başlıkları ziyaretçinin dikkatini çekecek düzeyde olmalıdır. Hem büyüklük olarak hemde kullanılan kelimelerin bütünlüğü olarak. İçerikle ilgisi olmayan başlıklar yerine içerikteki anahtar kelimelerden başlık oluşturmak gerekir.  İçerikle bir ilgisi olmayan başlıklar SEO için kötü bir durumu ifade eder.  Arama motorları içerikteki kelimelerden oluşan başlıkları daha üst sıralara atar ve bu makalelere daha fazla önem verir.

Başlık yazarken birçok yazar başlıkta gereksiz kelimeler, bağlar ve edatlar kullanır.  Başlıklar çoğu durumda iki üç kelime civarında olmalıdır.

 

Author: Ali Göksel Bektaş

Simenty kurucu ortağı. Küçüklüğünden beri website yapan Ali bulunduğu web sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesı vardır. Bisiklet sürmeyi, kek yemeyi ve rahat koltukları sever.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.